Chip Tuning

Chip Tuning işlemi nedir?

8E6B5AC3 8FDE 486E 85EC 7C5B96A8D674

Chip Tuning Nedir?

Chip Tuning araç üzerinde yazılım müdahalesiyle aracın sınırlarını aşmayacak şekilde araç performansını arttırıp yakıt tasarrufu yapılmasını sağlayan işlemdir. Chip Tuning işlemini güvenli bir şekilde yapmak için aracı iyi bir şekilde gözlemlemek gerekir ve uygulama buna göre yapılır. Chip Tuning işlemi her araç için uygulanabilen bir işlemdir fakat aracın kilometresi ve metal yorgunluğu iyice gözetlenip uygulanması gerekmektedir. Araçlarının performansından memnun olmayan araç sahipleri firmamıza gelerek araçlarına chip tuning işlemi yaptırabilmektedir. Firmamızda her kilometre değeri ve her marka, model araç için yazılım yapılmaktadır.

Chip Tuning Tehlikeli Mi?

Chip Tuning uygulaması dış etkenler gözlemlenmeksizin yanlış değerler girilerek yapılır ise araçlarda zarara yol açabilir. Bu yüzden chip tuning yaptırmak istediğiniz firmanın aldığı yorumları ve yaptığı işleri iyice araştırmak gerekir. Çoğunlukla chip tuning işlemi için sadece turbo ayarlarının değiştirildiği söylenir ve bunu çoğu firma yapar ancak bu işlem hibrit turbo uygulaması yaptırmaktan farksız olur ve hatta hibrit turbo işlemi daha sağlıklı olacaktır. Gerçek chip tuning işlemi ise bunlardan farklı olarak yakıt işleme, egzoz sıcaklık kontrolü ve turbo ayarları gibi limitlerde değişiklik yapılarak uygulanır aksi takdirde değişiklik yapılan parçalarda sorun meydana gelebilir.

CHIP TUNING İŞLEMINDEN SONRA ARACIMDA NELER DEĞIŞIR?

Chip Tuning aracınızın tork ve hız değerlerinde göz ile görülebilir şekilde bir performans artışı söz konusu olucaktır. Bir örnek vermek gerekirse aracınız yokuş çıkarken daha az güç harcar ve böylelikle yakıttan tasarruf etmiş olucaksınız. Ayrıca bu işlem doğru yapıldığı takdirde aracınızın ömrünün uzamasını da sağlar. Istanbul’da chip tuning yaptırmak istiyorsanız siz de Chip Tuning İstanbul bayimizle iletişime geçebilirsiniz.

CHIP TUNING İŞLEMI NASIL UYGULANIR?

Aracın motor beynini obd cihazı ya da direkt motor beyni sökülerek okunur. Eski teknoloji cihazlar beyin kapağını açıp okumanıza izin veriyordu fakat elimizde bulunan son teknoloji cihazlar sayesinde bu işlem aracın beyni sökülmeden hızlı ve pratik şekilde yapılmaktadır. Daha sonra elde edilen veriler aracınıza göre işlenip araç beynine tekrardan yüklenir ve chip tuning işlemi bitmiş olur.